Bok po boku

25. července 2016 v 19:44 |  Recenze


Většina lidí má cíl, kterého se snaží dosáhnout. Pro zvláštní agentku Kate O´Hareovou to posledních pět let bylo dopadení prvotřídního podvodníka a zloděje Nicka Foxe. Bohužel je Nick ještě vychytralejší, než si dokázala představit, a tak jsou si brzy rovni - stanou se z nich parťáci. Jejich cíl? Zloděj, jehož aktuální bydliště zná jen jeho právník, který se ve svém oboru vyzná. Milý čtenáři, jízda může začít.

Jak jednoduše a výstižně charakterizovat hlavní hrdiny? Kate je zvláštní agentka, skoro jak elitní voják zdá se mi, což jen podtrhuje fakt, že ženských vlastností a zájmů u ní moc nenajdete. Nick je vychytralý zlodějíček se spoustou známých po celém světě, který má až neuvěřitelnou vyřídilku, která mu mnohdy zachránila kůži.

Zběsilá honička ve stylu 007 začíná. Fingovaný únos, nové identity, piráti i flirt - taky nesmím opomenout zbraně, granáty a Amorphophallus titanum neboli "mrtvolná květina". Podaří se Kate a Nickovi zločince dostihnout a předat spravedlnosti, nebo je dřív chytí policie, která po Nickovi dále jde?

Samotní vydavatelé a autoři poukazují na vzájemnou nevraživost a jiskření ve vztahu Nick-Kate. Nechci vám kazit radost předem, ale nenávisti si zde moc neužijete. Zaručeně ale budete překvapeni vynalézavostí při tvorbě plánů (která mi chvilku připomínala Dannyho parťáky) i tátou Kate.

Za velké mínus považuji neschopnost chytit čtenáře a již jej nevydat do dočtení knihy - musela jsem během čtení knihu několikrát odložit a k mému zklamání mi to ani jednou nevadilo. Jistě že závěr pěkně graduje a tam už by to bylo asi těžší, ale přibližně u 90. strany jsem byla v rozpoložení, zda vůbec pokračovat dál. V tuto chvíli jsem ráda, že jsem knihu dočetla, protože až na plané sliby o nevraživosti hlavních aktérů a neschopnosti mě naprosto pohltit, byla kniha zábavná a svižná bez zbytečných popisů.
85 %
 


Komentáře

1 Andey Andey | Web | 26. července 2016 v 12:26 | Reagovat

O knížce jsem ještě neslyšela. ní to jako pohodové čtení. Já teď mám co číst a stále něco přibývá. :)

2 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | Web | 9. srpna 2016 v 16:58 | Reagovat

O knize už jsem slyšela a plánuji si ji třeba půjčit v knihovně, protože úplně nevím, jestli se mi bude líbit

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama